Určite každý poznáte službu Dropbox, alebo Google Drive, SkyDrive od Microsoft, alebo iCloud od Apple. Ide o virtuálny cloud, kde si môžete zakladať/uchovávať vlastné dáta na vzdialený server.

Mnohí z Vás majú určite prenajaté virtuálne servery, prípadne vlastné servery/racky v server housingových centrách. Určite ste zažili situáciu kedy Vám odišiel harddisk a dáta ktoré ste na ňom mali, boli zálohované veľmi dávno, ak vôbec niekedy boli.


Vyššie spomenuté služby od najväčších korporácii sú fajn, nie sú dokonca ani drahé. Problém je však ten, že ak myslíte do budúcna, narastaním dát narastajú aj náklady na uchovávanie, plus je tu jeden dôležitý fakt a to je súkromie, ktoré možno odradí každého čo sa cloudom na úvod nadchol.

Existuje však aj ďalšia možnosť a tou je vlastné cloudové úložisko. Naša spoločnosť Vám takéto úložisko vytvorí na Vašich serveroch, takže Vaše dáta sú uložené u Vás a prístup k nim máte len Vy.

Okrem zálohovania v reálnom čase Vám cloudové úložisko umožní používať verzovanie súborov (návrat k predchádzajúcej verzii pri chybnej zmene), zdieľanie dát medzi pracovníkmi. Takisto dáva aj možnosť poslať link na súbor aj niekomu mimo pracoviska, napríklad zákazníkovi s ponukou namiesto posielania mailom, pokiaľ je daný súbor veľký a jeho zaslanie mailom by bolo komplikované.

 

Keďže využívame open-source technológie, naše riešenie je cenovo dostupné naozaj pre každého, od malých firiem, až po veľké spoločnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *